Dnes má svátek: Svatava Zítra: Pankrác
csendesk

Aktuality

Prodej sazenic - ZŠ Sedlnice

I letos bude základní škola nabízet k prodeji sazenice paprik (beraní rohy, mini, žluté i červené), rajčat (keříčkové, tyčkové, balkónové -* červené i žluté), aksamitníky, bazalky i jiné bylinky, voděnky, celer, dýně, jahody, kedlubny, saláty, pokojové rostliny i kaktusy. Předpokládaný prodej je naplánovaný na úterý 25. května a na středu 26. května (od 9 do 16 hodin před školou).

 • Hits: 69

Změny v DVB-C k 27.4.2021

Změny v DVB-C - přeladění programových nabídek

26.04.2021 13:41 Sedlnice

Vážení zákazníci,

dne 27.4. dojde ke změně v distribuci DVB-C vysílání spočívající ve:

 • změně frekvencí
 • ukončení duálního vysílání programů SD(MPEG-2) a HD(MPEG-4) rozlišení kde budeme preferovat pouze HD vysílání

Po obnovení digitálního vysíláni po 17:00 hodině bude potřeba si Vaše TV přijímače znovu naladit spuštěním automatického ladění, popřípadě bude nutné spustit ladění ručně a to s novými parametry: nová starovací frekvence bude 234 MHz, s modulací QAM256 a symbolovou rychlostí 6900.

Pokud budete mít problém s laděním, můžete nás kontaktovat prostřednictvím webového formuláře nebo na servisní lince 603 255 372 každý den od 8:00 do 20:00.

Upozorňujeme, že služba ladění TV u zákazníka je zpoplatněna částkou 300,- Kč včetně DPH za ladění 1 kusu TV přijímače.

https://www.4mroznov.cz/kabelova-televize-sedlnice-aktuality.php

 • Hits: 251

Cyklistická sezóna a bezpečnost

Cyklistická sezóna začíná

Mrazivé dny jsou snad za námi. Sníh ze silnic je  pryč a ranní teploty jsou také stále příjemnější. Není divu, že cyklisté jsou na cestách stále častějším jevem.

Ale i o kolo je třeba řádně pečovat. Před první jarní vyjížďkou po dlouhé zimě by každý cyklista měl navštívit nejprve specializovaný servis, kde kolo řádně zkontrolují a uvedou do stavu, ve kterém může bezpečně vyjet na cestu. Někteří cyklisté si své kolo servisují sami, a tak je třeba po zimě připomenout povinnou výbavu jízdního kola:

 • přední odrazka bílé barvy
 • zadní odrazka červené barvy
 • dvě na sobě nezávislé brzdy
 • oranžové odrazky ve výpletu kol
 • oranžové odrazky na obou stranách pedálů

Přestože toto je povinná výbava jízdního kola, kolo doplňujeme také o:

 • světlomet s bílým světlem
 • zadní svítilnu červené barvy

A to zejména za snížené viditelnosti, tedy pokud vyjíždíme časně z rána, k večeru, za mlhy nebo deště. Při snížené viditelnosti je vhodné použít také reflexní prvky.

Mladší cyklisté by neměli zapomínat na povinnost užívat za jízdy ochrannou přilbu. Tuto povinnost ukládá cyklistům do 18 let zákon. Přesto, i pokud jste starší, používejte při jízdě ochrannou přilbu, může Vám zachránit život.

 A závěrem pár připomenutí:

 • cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou
 • cyklista nesmí vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky silničního provozu
 • na jízdním kole se na vozovce jezdí při pravém okraji vozovky, jen jednotlivě za sebou
 • jízdním kolem se rozumí i koloběžka, pro kterou tak platí stejná pravidla jako pro jízdu na jízdním kole
 • je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít
 • cyklista jedoucí na jízdním kole je také považován za řidiče a platí pro něj stejná pravidla jako pro řidiče motorových vozidel, takže tak jako nepatří alkohol za volant, nepatří ani za řídítka jízdního kola

Cyklistická sezóna tedy může začít……nezapomínejte však, že i cyklista je účastníkem silničního provozu a proto je třeba být obezřetný a dodržovat dopravní předpisy.

 

cyklistické desatero

 • Hits: 151

Virtuální exkurze v elektrárnách

 

Virtuální exkurze v elektrárnách: Díky obřímu zájmu připravil ČEZ nové studio i program

V době covidové distanční výuky se staly virtuální výpravy do nejstřeženějších prostor Česka doslova hitem, energetici je proto ještě vylepšili a nabízejí show, jaká tu ještě nebyla! Elektrárny Skupiny ČEZ mohou nyní zájemci navštívit ze speciálního interaktivního TV studia. Během virtuálního výletu do jaderných elektráren Dukovany a Temelín nebo k zeleným obnovitelným zdrojům čekají účastníky unikátní pokusy, praktické ukázky a soutěže o ceny. Prohlídky „Virtuálně v elektrárně“ absolvovalo z pohodlí domova už přes 31 tisíc školáků i dospělých zájemců.

Proč nosí jaderníci žluté kombinézy? Kolik nožiček má chladicí věž? A jak dlouhý je list větrné elektrárny? To je jen drobná ochutnávka bohatého energetického menu, který začali ve virtuálním televizním studiu ČEZ servírovat profesionální moderátoři, zkušení elektrárenští průvodci a experti na telefonu. Zbrusu nový formát exkurzí do ekologických energetických provozů oživuje distanční výuku na školách a zpestřuje lidem jednotvárné dny bez zábavy.

Účast na prohlídkách bezemisních elektráren si zájemci zajistí jednoduše na webu www.virtualnevelektrarne.cz. On-line přenos z televizního studia bude probíhat až do konce školního roku. Na každý všední den je vypsáno až 8 termínů hodinových exkurzí – dopoledne pro školy, odpoledne i pro veřejnost. Připojení probíhá přes platformu MS Teams. Všechny exkurze jsou zdarma.

Vladislav Sobol

 • Hits: 128

Očkování psů 14.5.2021

14.5.2021 provede MUDr. Frous očkování psů proti vzteklině (od stáří 3 měsíců)

15,30  -  16,00 ObÚ

16,15  -  16,45  zastávka dolní konec (u obchodu p. Haši)

17,00 -  17,30 školka horní konec

Očkovací průkazy s sebou!

Cena 150,- Kč

Nutno dodržovat opatření proti covidu, tzn. respirátory, rozestupy

 • Hits: 243

Jarní křížovkářská liga

Obecní knihovna se zapojila do aktivity Jarní křížovkářská liga, která je určena seniorům nad 60 let. Po dobu 10 týdnů si může omezený počet zájemců vyzvedávat křížovku, jejíž správně znění bude zapisovat do formuláře. Po skončení odevzdá vyplněný list zpět do knihovny, která je odešle k závěrečnému slosování o drobné ceny. Věříme, že vás tato výzva zaujme a zapojíte se do ní. Bližší informace obdržíte v IC a knihovně.

Křížovky

 

 • Hits: 228